Malojme

Jak dbać o biżuterię

Miedziana biżuteria

Moja biżuteria wykonana jest z 100% miedzi i minerałów. Przede wszystkim należy uważać aby nie zginać biżuterii i chronić ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, pracą fizyczną, sprzątaniem itp. Staram się , aby biżuteria była wytrzymała, jednak są to wyroby bardzo delikatne.

Jak przechowywać biżuterię miedzianą?

Biżuterię przechowuj w szkatułce lub w woreczku, najlepiej bawełnianym. Pozwoli to zapobiec szybszemu oksydowaniu miedzi. Najlepiej ściągnąć biżuterię jeżeli planujemy kontakt z wodą, kosmetykami, perfumami, detergentami czy wybieramy się na basen. Oczywiście nie bądźmy aż tak rygorystyczni, dłonie możemy przemywać wodą i nie zdejmować pierścionków.

Jak czyścić biżuterię miedzianą?

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem aby wyczyścić biżuterię to jest podesłanie jej do mojej pracowni. Każdy mocniejszy kontakt ze szczoteczkami czy pędzelkami szlifującymi może zniszczyć biżuterię. Jeżeli już zdecydujesz się zrobić to sam/sama to najlepiej robić to najdelikatniej jak to jest możliwe.
Możesz też poszukać płynu do czyszczenia miedzi. Wystarczy, że zanurzysz biżuterię w tym płynie i chwilkę ją w nim potrzymasz, dosłownie kilka sekund. Po wyjęciu biżuterii z płynu należy przemyć przedmiot wodą i go osuszyć delikatnie bawełnianą szmatką. Jednak w tej metodzie trzeba uważać na minerał, który jest otulony miedzą. Te „miększe” minerały trzeba zabezpieczyć przed włożeniem ich do płynu. Te „twardsze” tego nie potrzebują lecz jednak sugeruję, aby zabezpieczać je wszystkie 🙂
Istnieje jeszcze metoda czyszczenia octem i solą. W tym celu trzeba przygotować sobie kieliszek, szklankę, łyżeczkę i oczywiście biżuterię miedzianą, którą chcesz wyczyścić. Proporcje to: kieliszek octu i pół łyżeczki soli. W przygotowanej szklance należy rozrobić roztwór i dopasować proporcje do wielkości pierścionka bądź naszyjnika tak, aby można było bez problemu go bez problemu zanurzyć. Przy czyszczeniu naszyjników upewnij się , że łańcuszek został wyjęty z zawieszki miedzianej. Po wyjęciu biżuterii z octowego roztworu należy przemyć przedmiot wodą i go osuszyć delikatnie bawełnianą szmatką. Ważną kwestią przy czyszczeniu jest to, że te metody zmywają powłokę wosku zabezpieczającego, którego nakładam aby przedłużyć lśniący efekt miedzi.
Czokery
Pierścionki
Broszki
Elementy zabezpieczone zostały woskiem. Jednak, podobnie jak wszystkie metale, miedź naturalnie ciemnieje z czasem, aby Twoja biżuteria wyglądała jasno, musisz unikać kontaktu z perfumami, chemikaliami i starać się unikać zamoczenia przez długi czas. Proponuję trzymać swoją miedzianą biżuterię zamkniętą w pudełku z biżuterią.
Tak! Z ogromną chęcią również wykonam projekty biżuterii spersonalizowanej. Postaram się jak najlepiej wykonać Twoją wizję i dobrać odpowiedni minerał, który będzie Ci towarzyszył gdy będziesz zakładać moje wyroby. Wystarczy, że napiszesz do mnie wiadomość. Przy zamówieniach spersonalizowanych nie przyjmuję zwrotów.

Dodać treść

Elektroformowanie to proces przyrostu metalu poprzez kąpiel elektrolityczną. Czas przetwarzania jest długi i trwa do momentu uzyskania odpowiedniej grubości metalu. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz jego naturalną strukturę! Następnie elementy są czyszczone i ręcznie szlifowane, aby uzyskać błyszczące wykończenie. Każdy egzemplarz jest ręcznie robiony z troską w mojej małej domowej pracowni.
Czysta miedź ma następujące właściwości:
* Antybakteryjna
* Pierwiastek śladowy w ludzkim ciele
* W pełni nadaje się do recyklingu
* Ma długą żywotność
* Nie rdzewieje
* UTLENIANIE – pozostawia zielone ślady w zależności od rodzaju skóry

Miedź ma swoje unikalne właściwości uziemiające i lecznicze, w połączeniu z kryształami działa jako przewodnik energii. Używam tylko 100% czystej, naturalnej miedzi, więc w zależności od Twojej skóry może zostawiać zielone ślady – nie jest to ani niebezpieczne, ani trujące i można to łatwo zmyć wodą z mydłem. To naturalny proces utleniania. Miedź naturalnie reaguje z naszą słoną skórą, które można stworzyć, gdy się pocimy. Oznacza to po prostu, że musisz być tego świadomy, kiedy ćwiczysz lub jesteś na słońcu w biżuterii. Ale miedź może również reagować na kwaśne środowisko – a kwasowość twojego organizmu jest związana z dietą. Fast food, przetworzona żywność i dużo czerwonego mięsa spowodują zakwaszenie organizmu.
Tak, przyjmuję zwroty. Jeżeli nie będziesz zadowolony/zadowolona z produktu masz 14 dni na zwrot do mojej pracowni. Musi on być nienoszony i nie posiadać śladów użytkowania. Jeżeli chcesz zwrócić produkt wystarczy, że napiszesz do mnie wiadomość. Wyjątkiem są zamówienia spersonalizowane bądź wymiany barterowe. Tutaj nie przyjmuję zwrotów. Lecz śmiało również możesz wysłać do mnie wiadomość mail bądź na mediach społecznościowych, na pewno uda nam się dogadać i wymyślić jakieś rozwiązanie.